Zajęcia dla aplikantów prokuratorskich - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Zajęcia dla aplikantów prokuratorskich

Data publikacji 12.02.2018

W dniach 8-9 lutego 2018 r. w Szkole Policji w Katowicach, przeprowadzone zostały zajęcia dla 92 aplikantów prokuratorskich z Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie, z zakresu oględzin miejsca zdarzenia i zabezpieczenia śladów kryminalistycznych.

Uczestnicy w czasie zajęć brali czynny udział w symulacji oględzin miejsca zabójstwa oraz wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Symulacje zostały przeprowadzone wspólnie z doświadczonymi funkcjonariuszami garnizonu śląskiego Policji, realizującymi tego typu czynności procesowe w ramach codziennej służby.

Dodatkowo aplikanci prokuratorscy wzięli udział w czynnościach związanych z zabezpieczeniem śladów kryminalistycznych w tym daktyloskopijnych, traseologicznych, mechanoskopijnych i biologicznych. Zapoznali się również z możliwością wykorzystania luminolu podczas ujawniania i zabezpieczania zatartych plam krwawych. Wiedza oraz umiejętności praktyczne zdobyte w trakcie zajęć pomogą przyszłym prokuratorom w realizacji ważnej czynności procesowej jaką są oględziny miejsca zdarzenia.