Zakończenie kursu Osk.P-1/18

Data publikacji 16.02.2018

W dniach 5-16 lutego 2018 r. odbyła się kolejna edycja kursu specjalistycznego dla policjantów pełniących funkcję oskarżyciela publicznego w sprawach o wykroczenia.

W trwających dziesięć dni zajęciach brało udział 18 funkcjonariuszy garnizonów z woj. śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, opolskiego oraz dolnośląskiego. Głównym celem kursu było podniesienie kwalifikacji zawodowych policjantów oraz przygotowanie ich do zadań związanych z funkcją oskarżyciela publicznego.

W trakcie szkolenia szczegółowo omówione zostały zagadnienia związane z procedurą prowadzenia czynności wyjaśniających oraz zwrócono szczególną uwagę na pojawiające się rozbieżności w interpretacji przepisów prawa.

Dzięki porozumieniu pomiędzy Szkołą Policji w Katowicach a Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie część zajęć praktycznych została zrealizowana z udziałem sędziego oraz prokuratora.

Jednym z istotnych zagadnień poruszonych w trakcie kursu było przeprowadzenie symulacji rozprawy sądowej wraz z wygłaszaniem mów oskarżycielskich, co odbyło się pod wnikliwym okiem wymienionych praktyków.

Kursanci w czasie zajęć wykazywali się bardzo dużym zaangażowaniem, co pozwala mieć nadzieję, że zostali właściwie przygotowani do sprawowania trudnej funkcji oskarżyciela publicznego w sprawach o wykroczenia.

Wszyscy uczestnicy zakończyli kurs z wynikiem pozytywnym.