Rozpoczęcie szkolenia podstawowego - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Rozpoczęcie szkolenia podstawowego

Data publikacji 06.04.2018

5 kwietnia 2018 r. na placu apelowym Szkoły Policji w Katowicach odbyła się już druga w tym roku uroczysta inauguracja szkolenia zawodowego podstawowego, tym razem o oznaczeniu kodowym SZP - 2/18.

Słuchaczy powitał Zastępca Komendanta do spraw dydaktycznych insp. Jarosław Gałuszka, który życzył im wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i umiejętności zawodowych.

W trakcie 143 dni szkoleniowych słuchacze z garnizonów: śląskiego, dolnośląskiego, małopolskiego i podkarpackiego zdobywać będą podstawową wiedzę i umiejętności pozwalające na skuteczne wykonywanie czynności służbowych.

Szkolenie zakończy się egzaminem w dniu 26 października 2018 roku, który obejmował będzie  zakres materiału związany m.in. z podstawami prawa, psychologii, kryminalistyki, bronią palną i innymi środkami przymusu bezpośredniego.