45. Maraton Dębno - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

45. Maraton Dębno

Data publikacji 11.04.2018

8 kwietnia 2018 roku w Dębnie (woj. zachodniopomorskie) odbył się 45. Maraton Dębno – najstarszy maraton w Polsce. W trakcie tej imprezy została również przeprowadzona po raz 16. klasyfikacja „Mistrzostw Polski Policjantów” pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

Na linię startu zgłosiło się 2500 zawodników, wśród których znaleźli się także reprezentanci Szkoły Policji w Katowicach w składzie: asp. szt. Andrzej Ziętek  – młodszy wykładowca Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego, asp. szt. Tomasz Dzierga – młodszy wykładowca Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego oraz st. asp. Krystian Wieczorek – młodszy wykładowca Zakładu Wyszkolenia Specjalnego.

Trasa licząca 42 195 metrów składała się z 4 pętli – dwie w Dębnie i dwie na trasie Dębno-Dargomyśl-Cychry-Dębno. Słoneczna pogoda oraz wysoka temperatura bardzo doskwierały uczestnikom biegu, lecz i to nie przeszkodziło naszej reprezentacji w przekroczeniu linii mety oraz usytuowaniu się na wysokich pozycjach.