Zakończenie kursu UPP-3/18 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Zakończenie kursu UPP-3/18

Data publikacji 13.04.2018

W dniach 9-13 kwietnia 2018 r. w Szkole Policji w Katowicach odbyła się trzecia edycja kursu specjalistycznego z zakresu udzielania pierwszej pomocy o oznaczeniu kodowym UPP-3/18.

Zajęcia odbywały się na sali WCSpp znajdującej się w Wielofunkcyjnym Centrum Symulacji, gdzie dziesięciu policjantów przez pięć dni doskonaliło swój warsztat w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Tematyka kursu obejmowała szeroki zakres zagadnień dotyczących postępowania z poszkodowanymi urazowymi i nieurazowymi, z nagłym zatrzymaniem krążenia oraz innymi przypadkami, np. z zawałem mięśnia sercowego, hipotermią, napadem drgawkowym, oparzeniami, odmrożeniami, jak również metodami ewakuacji. Wszyscy policjanci zakończyli kurs z wynikiem pozytywnym.