Kolejne maratony

Data publikacji 25.04.2018

22 kwietnia 2018 roku odbyły się w tym samym czasie dwa główne biegi: 17. „PZU Cracovia Maraton” oraz „Orlen Warsaw Marathon”.

Zarówno w Krakowie jak i w Warszawie na starcie ustawiło się ponad 7 tys. zawodników, którzy mieli przed sobą do pokonania 42,195 km, w tym nasi reprezentanci Szkoły Policji w Katowicach.

Szkołę Policji w Katowicach w 17. „PZU Cracovia Maratonie” godnie reprezentowali: asp. szt. Tomasz Dzierga – z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego oraz st. asp. Krystian Wieczorek – z Zakładu Wyszkolenia Specjalnego. Natomiast w zawodach „Orlen Warsaw Marathon” szkołę reprezentował asp. szt. Andrzej Ziętek – z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego.

W obydwu biegach słoneczna pogoda oraz wysoka temperatura bardzo doskwierały uczestnikom biegu, lecz i to nie przeszkodziło naszej reprezentacji w przekroczeniu linii mety oraz usytuowaniu się na wysokich pozycjach.