Warsztaty szkoleniowe z wykorzystaniem roweru - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Warsztaty szkoleniowe z wykorzystaniem roweru

Data publikacji 27.04.2018

W dniach 24-27 kwietnia 2018 r. na terenie Szkoły Policji w Katowicach odbyły się warsztaty szkoleniowe z zakresu pełnienia służby patrolowej z wykorzystaniem roweru, w których udział wzięło 36 policjantów pełniących na co dzień służbę patrolową na terenie województwa śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.

Organizatorem przedsięwzięcia była Szkoła Policji w Katowicach wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach, a zajęcia prowadzili instruktorzy Centrum Szkolenia Policji w Zaandam Noord Holland – Frank Breed, Arno Glas i Raoul Tersteeg.

Celem szkolenia była wymiana doświadczeń, zwłaszcza praktycznych, w aspekcie pełnienia służby patrolowej z wykorzystaniem roweru. Policjanci holenderscy przekazali wiedzę i umiejętności na temat taktyki i techniki jazdy, wykorzystania roweru do obrony w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia. W trakcie zajęć zwrócili oni szczególną uwagę na aspekt społeczno-profilaktycznego oddziaływania policjantów pełniących służbę na rowerach, którzy w większym stopniu nawiązują bezpośredni kontakt z obywatelami podczas pełnionej służby.