Aktualności

Mistrzostwa Policji w Strzelaniu 2018 – wyniki

Data publikacji 14.05.2018

12 maja 2018 r. po raz dziesiąty w Szkole Policji w Katowicach zorganizowano Mistrzostwa Policji w Strzelaniu. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, a w organizację aktywnie włączył się Zarząd Szkolny NSZZ Policjantów. Do udziału w zawodach zaproszeni zostali przedstawiciele Policji oraz innych krajowych służb mundurowych.

Ogółem w mistrzostwach wzięło udział 176 osób startujących w konkurencji indywidualnej oraz 36 reprezentacji w konkurencji drużynowej.

Celem zawodów była popularyzacja strzelectwa, doskonalenie umiejętności strzeleckich oraz wymiana doświadczeń z zakresu strzelectwa policyjnego. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: strzelaniu dokładnym oraz strzelaniu dynamicznym.

W tym roku nasza reprezentacja w składzie: nadkom. Krzysztof Fojcik, podkom. Tomasz Głuchowski, asp. szt. Adam Hetman oraz asp. Marcin Marszałek po raz kolejny nie zawiodła, zdobywając tytuł drużynowego mistrza Polski Policji. Drugie miejsce zajęła drużyna Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Komendy Stołecznej Policji. W klasyfikacji indywidualnej z wynikiem 292 pkt. zwyciężył Arkadiusz Tomaszek z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Drugie miejsce zajął nasz zawodnik – Krzysztof Fojcik, uzyskując 285 pkt. Trzecie miejsce podium z wynikiem 284 pkt. przypadło Grzegorzowi Orłowskiemu, reprezentantowi Służby Ochrony Państwa. Wśród pań najlepszą zawodniczką mistrzostw została Aleksandra Kukuła reprezentantka Szkoły Policji w Katowicach.

Puchary ufundowane przez Komendanta Głównego Policji i Komendanta Szkoły Policji w Katowicach oraz nagrody ufundowane przez Zarząd Szkolny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów wręczył Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach właściwy w sprawach dydaktycznych insp. Jarosław Gałuszka.

Wyniki:

Powrót na górę strony