InterContinental Tower Run

Data publikacji 22.05.2018

Skorzystać ze schodów czy windy? Takiego dylematu nie miał asp. szt. Tomasz Dzierga – młodszy wykładowca Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego Szkoły Policji w Katowicach - uczestnik InterContinental Tower Run.

W niedzielę 20 maja 2018 r. odbyła się piąta edycja imprezy, w której do pokonania było blisko tysiąc schodów w jak najkrótszym czasie.

InterContinental to pięciogwiazdkowy hotel znajdujący się w centrum Warszawy, przy ul. Emilii Plater. Powstał w 2003 roku a dziś jest jednym z dziesięciu najwyższych budynków w Polsce (wysokość do dachu 154 m). Gmach wyróżnia się konstrukcją, z charakterystycznym „wcięciem”. W przeciwieństwie do wielu biegów po schodach, uczestnicy nie wspinają się tu cały czas po jednej klatce schodowej, tylko biegną przez patio, a nawet opuszczają na chwilę wieżowiec.

Hotel ma 45 kondygnacji, jednak uczestnicy biegu mieli do pokonania aż 49 pięter. Start zlokalizowany był na podziemnym parkingu, położonym na poziomie -5. Natomiast meta na piętrze nr 44. Tam też znajduje się centrum rekreacji oraz najwyżej położony basen w Polsce.

Bieg miał wymiar charytatywny. W tym roku zebrane środki przekazane zostały na zakup rowerka rehabilitacyjnego dla sześcioletniej Oli oraz wsparcie w rehabilitacji Adasia. Dodatkowo, 20% zebranych środków trafiło do Fundacji IHG Foundation.

Asp. szt. Tomasz Dzierga reprezentował Szkołę Policji w Katowicach zajmując wysokie 15. miejsce w klasyfikacji OPEN (na 125 zawodników). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, co niewątpliwie przyczynia się do pozytywnego wizerunku Policji.