Międzynarodowy Tydzień Projektowy w Hahn

Data publikacji 22.05.2018

W ramach międzynarodowej współpracy Szkoły Policji w Katowicach i Akademii Policyjnej Nadrenii Palatynatu w Hahn w dniach 13-18 maja 2018 roku dwóch słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego oraz funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Opolu pod nadzorem mł. asp. Mateusza Kuci - instruktora Szkoły Policji w Katowicach wzięli udział w warsztatach międzynarodowego projektu pod nazwą „International Project Week”.

W trakcie realizowanych warsztatów delegacja z Polski miała możliwość wymiany informacji dotyczących programów szkolenia przyszłych policjantów w innych krajach Unii Europejskiej. Podczas tygodniowego pobytu jednym z elementów projektu było zwiedzanie miasta Trier, najstarszego miasta w Niemczech, w ramach którego przedstawiono strukturę działania głównej kwatery Policji w mieście oraz komisariat policji drogowej gdzie zaprezentowano wyposażenie policjanta pełniącego służbę na drodze. W trakcie wizyty policjanci mieli ponadto możliwość obejrzenia pokazu tresury psów policyjnych „K9”.