Wizyta na Ukrainie

Data publikacji 29.05.2018

W dniach 20-25 maja 2018 r. mł. insp. Tomasz Stechnij – kierownik Zakładu Wyszkolenia Specjalnego Szkoły Policji w Katowicach uczestniczył w programie wymiany szkoleniowej w ramach Agencji Unii Europejskiej ds. Szkolenia w Dziedzinie Ścigania (CEPOL).

Udział w wymianie daje przedstawicielom organów egzekwowania prawa możliwość wymiany praktycznych doświadczeń międzynarodowych podczas wyjazdów odbywających się na zasadzie wzajemności.

Policjant naszej szkoły był gościem kierownika katedry taktyki i technik interwencji Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu Spraw Wewnętrznych w Charkowie na Ukrainie płk. Aleksandra Morgunowa. Podczas wizyty miał możliwość zapoznania się z system edukacji policyjnej na Ukrainie. Poznał organizację uczelni, jej zadania i rodzaje prowadzonych dla funkcjonariuszy szkoleń. Ponadto miał możliwość zapoznania się ze strukturą i zadaniami Policji Patrolowej Komendy w Charkowie. Ponadto przedstawiciel szkoły uczestniczył w międzynarodowej konferencji na temat Rzeczywistych problemów działań Policji w zakresie egzekwowania prawa oraz wziął aktywny udział w dyskusji na temat doświadczeń organów ścigania Polski oraz Ukrainy. Teraz oczekujemy na przyjazd policjanta z Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu Spraw Wewnętrznych.