Pogadanka o bezpieczeństwie - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Pogadanka o bezpieczeństwie

Data publikacji 30.05.2018

28 maja 2018 roku instruktorzy Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego Szkoły Policji w Katowicach – asp. szt. Paweł Dobaj, mł. asp. Dorota Dziubek oraz mł. asp. Klaudiusz Łuszcz przeprowadzili pogadankę na temat zachowania bezpieczeństwa niechronionego uczestnika ruchu drogowego w Szkole Podstawowej nr 17 im. Jana Pawła II w Chorzowie.

Działania były skierowane do klas wychowania wczesnoszkolnego oraz klas z tzw. zerówek. Podczas spotkania z dziećmi wykorzystano maskotkę Sznupka.

W trakcie rozmowy z najmłodszymi poruszono zagadnienia bezpiecznego poruszania się po drogach poza terenem szkoły, jak i zachowania bezpieczeństwa własnego i innych uczniów w samej szkole, a także w domu. Poruszano tematy kulturalnego i koleżeńskiego zachowania w szkole oraz okazywania szacunku rówieśnikom, nauczycielom oraz osobom starszym.

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem dzieci, które zadawały mnóstwo pytań oraz cieszyły się z obecności bijącego rekordy popularności Sznupka (życiowa rola Klaudiusza). Czynny udział w zajęciach brało również grono pedagogiczne szkoły. Z relacji na gorąco dowiedzieliśmy się, że dzieciom bardzo się podobało spotkanie z policjantami i nie mogą już doczekać się kolejnego spotkania.