Najlepsi biatloniści Szkoły Policji w Katowicach - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Najlepsi biatloniści Szkoły Policji w Katowicach

Data publikacji 30.05.2018

28 maja 2018r. zostały zorganizowane „Zawody strzelecko-biegowe dla słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach o tytuł najlepszego biatlonisty Szkoły Policji w Katowicach”, których organizatorem był Zakład Wyszkolenia Specjalnego.

Do zawodów  zgłosili się słuchacze szkolenia podstawowego SZP-6/17. Jak w każdej edycji  biatloniści mieli do przebycia 3 pętle po 1 km z dwoma strzelaniami (pierwsze strzelanie po przebiegnięciu pierwszego okrążenia, drugie strzelanie po przebiegnięciu drugiego okrążenia). W skład każdego kilometra wchodził: bieg przez policyjny tor przeszkód, trudny teren leśny i asfaltowy. Na strzelnicy obowiązywało strzelanie z broni krótkiej Walther P99 z odległości 20 m do tarczy TS – 3/2. Wszyscy zawodnicy zgodnie z regulaminem pokonywali każdą pętle w umundurowaniu ćwiczebnym i w butach służbowych powyżej kostki. 

W klasyfikacji kobiet najlepszą zawodniczką okazała się być post. Natalia Mazanek SZP-6/17/11, a drugie miejsce zajęła post. Agata Cynerman SZP-6/17/7. Natomiast w klasyfikacji mężczyzn najlepszym zawodnikiem okazał się post. Marcin Respondek SZP-6/17/8, drugie miejsce  post. Wojciech Kędziorski SZP-6/17/6, a trzecie miejsce post. Kamil Stanek SZP-6/17/2.