Sznupek w szkole - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Sznupek w szkole

Data publikacji 05.06.2018

1 czerwca 2018 roku asp. szt. Paweł Dobaj – Instruktor Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego Szkoły Policji w Katowicach wraz z maskotką Sznupka uczestniczył w II Pikniku Rodzinnym połączonym z obchodami Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 29 w Dąbrowie Górniczej.

Głównymi tematami przewodnimi pikniku było promowanie bezpiecznych zachowań na drodze i zdrowego trybu życia poprzez naukę i zabawę, jak również zwrócenie uwagi na prawidłowe udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, przekazywanie dobrych wzorców zachowań. Impreza miała również na celu integrację społeczności lokalnej, grona pedagogicznego szkoły, uczniów oraz ich rodziców.

Podczas pikniku wraz z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej asp. szt. Paweł Dobaj przeprowadził pogadanki na temat bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz bezpiecznego zachowania w szkole.  Korzystając ze wsparcia Sznupka promował wzorce bezpiecznego zachowania oraz pracę w służbach mundurowych.

Nie da się ukryć, że rekordy popularności bił jak zawsze niezastąpiony Sznupek. Jego otwartość i niespotykana umiejętność łamania barier miedzy ludźmi pozwoliła mu bardzo szybko nawiązać serdeczne relacje z uczniami szkoły, jak również z osobami dorosłymi. Efektem było duże zainteresowanie służbą oraz zadaniami policjantów, jakie wykonują oni na co dzień podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych.