Aktualności

Dziewiętnasty Dzień Otwarty

Data publikacji 08.06.2018

8 czerwca br. spotkaliśmy się po raz dziewiętnasty w Dniu Otwartym naszej Szkoły zorganizowanym pod honorowym patronatem prezydenta Katowic dra Marcina Krupy przy wsparciu szkolnej organizacji NSZZ Policjantów i objętym patronatem medialnym przez TVP Katowice i Polskie Radio Katowice.

Jak zwykle zwiedzający dopisali. Gościliśmy około 4 tysiące chętnych do przyjrzenia się z bliska tajnikom policyjnego szkolenia, a także innych atrakcyjnych pokazów i stanowisk.

Po uroczystym apelu i tradycyjnym już wspólnym zdjęciu wszystkich uczestników na placu apelowym odbył się najpierw pokaz sprawności słuchaczy, a po krótkiej przerwie efektowna prezentacja Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej, w której funkcjonariusze przedstawili kilka zainscenizowanych sytuacji związanych z próbą odbicia czy ucieczki przewożonego więźnia.

Dużą popularnością cieszyły się pokazy sprzętu wojskowego (6. Brygady Powietrznodesantowej), Grupy Beskidzkiej GOPR, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Inspekcji Transportu Drogowego, Służby Celnej i policyjnego – zorganizowanego we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach.

Bardzo duże grupy dzieci i młodzieży uczestniczyły w konkursach strzeleckich, plastycznych i ruchu drogowego czy zawodach sportowych. Liczne rzesze widzów gromadziły się także, by podziwiać pokazy policjantów z psami i patroli konnych, inscenizacje różnych rodzajów interwencji policyjnych, a także psa Służby Celnej.

Jak co roku również nie brakowało chętnych na przejazdy radiowozem i wspólne zdjęcia z policyjną maskotką Sznupkiem, jak też na przyjrzenie się jak wygląda udzielanie pierwszej pomocy, a każdy mógł znaleźć chwilę wytchnienia przy policyjnej grochówce.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i aktywny udział w naszym Dniu Otwartym! Do zobaczenia za rok!

Więcej zdjęć:

Powrót na górę strony