Aktualności

Eliminacje wojewódzkie Turnieju Par Patrolowych – Patrol Roku 2018.

Data publikacji 07.06.2018

W dniach 5 – 6 czerwca 2018 r. na terenie Szkoły Policji w Katowicach odbyły się eliminacje wojewódzkie XXV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych – Patrol Roku 2018.

W eliminacjach, zorganizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, udział wzięły 34 drużyny z 32 komend miejskich i powiatowych Policji. Zawody obejmowały cztery konkurencje: tor przeszkód, techniki obezwładniania osób, test wiedzy oraz strzelanie sytuacyjne.

Finalistami wojewódzkich XXV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych – Patrol Roku 2018 zostali:

– I miejsce: KMP Gliwice – sierż. Michał Hibner i post. Ryszard Tyczyński – 107 pkt.

– II miejsce: KMP Żory – sierż. szt. Paweł Burak  i  st. post. Karol Kostka  – 104 pkt.

– III miejsce: KPP Cieszyn – sierż. Bogdan Stefaniak i st. sierż. Arkadiusz Sikora – 103 pkt.

Dwie najlepsze pary będą reprezentować garnizon śląski w Finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych – Patrol Roku 2018 organizowanych corocznie w Szkole Policji w Słupsku.

Uroczyste zakończenie eliminacji odbyło się w auli Szkoły Policji w Katowicach. Wręczenia nagród w asyście zaproszonych gości dokonali I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn oraz Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. dr Rafał Kochańczyk.