V Ogólnopolska Liga Strzelecka - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

V Ogólnopolska Liga Strzelecka

Data publikacji 13.06.2018

7 czerwca rozpoczęła się V Ogólnopolska Liga Strzelecka Funkcjonariuszy i Żołnierzy pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorem tego wydarzenia był Gabinet Komendanta Głównego Policji.

W piątej edycji zawodów swój udział zadeklarowali funkcjonariusze i żołnierze niemal wszystkich formacji. Idea jaka przyświeca organizatorom przedsięwzięcia to popularyzacja sportu strzeleckiego, doskonalenie umiejętności strzeleckich funkcjonariuszy i żołnierzy, konsolidacja środowisk strzeleckich służb mundurowych, wymiana informacji z zakresu dydaktyki strzelania i technik strzeleckich.

Szkołę Policji w Katowicach reprezentowali nadkom. Krzysztof Fojcik, podkom. Tomasz Głuchowski oraz   asp. szt.  Adam Hetman.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: strzelaniu dokładnym (10 strzałów w 2 minuty do tarczy TS 4, ustawionej w odległości 25 m) i strzelaniu szybkim (12 strzałów w 20 sekund ze zmianą magazynka do tarczy TS 10, ustawionej w odległości 25 m). Liczyła się suma zdobytych punktów.

W zawodach wystartowały 34 drużyny. Nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, a najniższy stopień podium zajęła drużyna Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

W klasyfikacji indywidualnej wystartowało 120 zawodników, I miejsce zajął Grzegorz Orłowski ze Służby Ochrony Państwa, II miejsce Maciej Mikołajczuk natomiast na III miejscu uplasował sie reprezentant naszej szkoły asp. szt.  Adam Hetman.