Posterunek Konny Policji w Chorzowie - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Posterunek Konny Policji w Chorzowie

Data publikacji 15.06.2018

12 czerwca 2018 r. 25 słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego miało możliwość w realnych warunkach zapoznać się z funkcjonowaniem jednostki terenowej na przykładzie Posterunku Konnego Policji w Chorzowie.

Wyjazd miał na celu pokazanie słuchaczom realnych warunków w jakich służą policjanci z KMP w Chorzowie. Prelekcję poprowadził sierż. szt. Przemysław Wiza wraz z sierż. Michałem Procek, którzy pokazali słuchaczom zastosowanie konia służbowego jako środka przymusu bezpośredniego. Policjanci opowiadali o swoich obowiązkach i specyfice pracy. Potwierdzali młodszym kolegom, że warto uczyć się przepisów, aby pełniąc służbę być jak najlepszym policjantem. Następnie pokazywali specjalistyczny sprzęt stosowany podczas zabezpieczania meczy chroniący zarówno zwierzę jak i samego policjanta.

Padło mnóstwo pytań, na które prelegenci chętnie odpowiadali i tym samym znacząco poszerzali wiedzę słuchaczy.