Zakończył się kurs UPP-7/18 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Zakończył się kurs UPP-7/18

Data publikacji 11.07.2018

W dniach od 2 do 6 lipca 2018 r. w Szkole Policji w Katowicach odbyła się siódma edycja kursu specjalistycznego z zakresu udzielania pierwszej pomocy o oznaczeniu kodowym UPP-7/18.

Zajęcia odbywały się w sali znajdującej się w Wielofunkcyjnym Centrum Symulacyjnym, gdzie ośmiu policjantów z różnych jednostek terenowych przez pięć dni doskonaliło swój warsztat w udzielaniu pierwszej pomocy. Tematyka kursu obejmowała szeroki zakres zagadnień dotyczących postępowania z poszkodowanymi urazowymi i nieurazowymi, z zatrzymaniem krążenia oraz innymi przypadkami, np. zawałem mięśnia sercowego, hipotermią, napadem drgawkowym, oparzeniami, odmrożeniami. Szkolący się poznali również metody ewakuacji. Wszyscy policjanci zakończyli kurs z wynikiem pozytywnym.