Rozpoczęcie szkolenia podstawowego SZP-5/18 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Rozpoczęcie szkolenia podstawowego SZP-5/18

Data publikacji 12.07.2018

12 lipca 2018 r. na placu apelowym Szkoły Policji w Katowicach odbyła się już trzecia w tym roku uroczysta inauguracja szkolenia zawodowego podstawowego, tym razem o oznaczeniu kodowym SZP - 5/18.

Słuchaczy powitał Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka, który podczas swego wystąpienia podkreślił wagę rozpoczynającego się szkolenia w służbie każdego policjanta, a samym słuchaczom życzył wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i umiejętności zawodowych.

Szkolenie rozpoczęło 244 słuchaczy z garnizonu: śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego, małopolskiego i podkarpackiego.  W trakcie 143 dni szkoleniowych słuchacze zdobywać będą podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu prawa, psychologii, kryminalistyki, jak również nauczą się bezpiecznie obsługiwać broń palną oraz stosować środki przymusu bezpośredniego.

Szkolenie zakończy się egzaminem w dniu 4 lutego 2019 roku.