27 litrów krwi dzięki akcji HDK - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

27 litrów krwi dzięki akcji HDK

Data publikacji 23.07.2018

20 lipca 2018 r. w Szkole Policji w Katowicach przeprowadzona została akcja honorowego oddawania krwi i rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego zorganizowana przez Szkolny Klub HDK PCK i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, w której udział wzięli słuchacze szkoleń zawodowych podstawowych, kursów specjalistycznych oraz kadra szkoły.

W trakcie trwania akcji 61 osób oddało ponad 27 litrów krwi, która zostanie przekazana do śląskich szpitali w celu ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Przy okazji akcji honorowego oddawania krwi, przeprowadzona została również zbiórka słodyczy, które dawcy dobrowolnie przekazywali na rzecz dzieci, wychowanków placówek opiekuńczych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom za dar serca w postaci honorowo oddanej krwi na rzecz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach oraz za wsparcie słodyczami dzieci, które są wychowankami placówek opiekuńczych. Zapraszamy i gorąco zachęcamy do udziału w akcji hdk zaplanowanej w terminie 31 października 2018 r.