Zakończenie kursu UPP-8/18 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Zakończenie kursu UPP-8/18

Data publikacji 01.08.2018

W dniach 23-27 lipca 2018 r. w Szkole Policji w Katowicach odbyła się ósma edycja kursu specjalistycznego z zakresu udzielania pierwszej pomocy o oznaczeniu kodowym UPP-8/18.

Zajęcia odbywały się na sali WCSpp, znajdującej się w Wielofunkcyjnym Centrum Symulacji, gdzie dziewięciu policjantów przez pięć dni doskonaliło swój warsztat w udzielaniu pierwszej pomocy. Tematyka kursu obejmowała szeroki zakres zagadnień dotyczących postępowania z poszkodowanymi urazowymi i nieurazowymi, z nagłym zatrzymaniem krążenia oraz innymi przypadkami, np. zawałem mięśnia sercowego, hipotermią, napadem drgawkowym, oparzeniami, odmrożeniami, jak również metodami ewakuacji. Wszyscy policjanci zakończyli kurs z wynikiem pozytywnym.