Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie

Data publikacji 13.08.2018

W dniach 6 –10 sierpnia 2018 r. w Szkole Policji w Katowicach odbyła się czwarta w tym roku edycja kursu specjalistycznego z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie (PPwR - 4/18)

W trakcie tygodniowego pobytu kursanci poszerzyli wiedzę i umiejętności wymagane na stanowisku koordynatora  działań w ramach procedury przeciwdziałania przemocy  w rodzinie oraz prowadzenia doskonalenia zawodowego lokalnego z tego zakresu. Kurs wypełniony był zajęciami teoretycznymi oraz praktycznymi, podczas których słuchacze  sprawdzali swoje kompetencje. W ramach zajęć funkcjonariusze m.in.  udali się z wizytą do Specjalistycznego  Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Przystań” w Świętochłowicach, gdzie pod opieką Pani Kierownik mgr Haliny Kozioł i pracowników ośrodka poznali obszary i zakres pomocy udzielanej osobie, co do której istnieje podejrzenie, że jest dotknięta przemocą w rodzinie w sytuacji kryzysowej. Dużym zainteresowaniem kursantów cieszyły się również zajęcia dydaktyczne, prowadzone przez wykładowców Szkoły Policji w Katowicach, mające na celu wymianę doświadczeń w zakresie współpracy służb i specyfiki interwencji kryzysowej w przypadkach przemocy domowej.

W ostatnim dniu kursu uczestnicy otrzymali świadectwa jego ukończenia z rąk p.o. zastępcy Kierownika Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego Szkoły Policji w Katowicach – podinsp. Alicji Świrk. Wszystkim kursantom serdecznie gratulujemy i życzymy im powodzenia w dalszej służbie.