Zakończenie kursu specjalistycznego FBI-5/18 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Zakończenie kursu specjalistycznego FBI-5/18

Data publikacji 29.08.2018

W dniach 23-29 sierpnia 2018 r. w Szkole Policji w Katowicach odbyła się kolejna edycja kursu specjalistycznego z zakresu taktyki i technik przesłuchań o oznaczeniu kodowym FBI-5/18.

W kursie wzięło udział 14 policjantów. W trakcie kursu słuchacze zapoznali się z istotą przesłuchania kognitywnego oraz możliwościami wykrywania oznak nieszczerości (kłamstwa) u osób, wobec których policjanci podejmują czynności służbowe. Celem zajęć była poprawa efektywności i skuteczności zarówno prowadzonych rozmów przez policjantów jak również przesłuchań procesowych.

Policjanci wrócili do jednostek wyposażeni w nowe kompetencje oraz narzędzie do walki z przestępczością.