Zakończenie kursu z zakresu profilaktyki społecznej (Pro.S)

Data publikacji 17.09.2018

17 policjantów z jednostek terenowych podległych KWP w Rzeszowie, Katowicach, Opolu, Wrocławiu, Kielcach i Łodzi w dniu 14 września 2018 r. zakończyło w Szkole Policji w Katowicach pierwszą w tym roku edycję

kursu specjalistycznego z zakresu profilaktyki społecznej (Pro.S) adresowaną do policjantów, którzy pełnią służbę w komórkach organizacyjnych do spraw prewencji kryminalnej lub wykonują zadania z zakresu profilaktyki społecznej.

Dużym zainteresowaniem kursantów cieszyły się zajęcia dydaktyczne prowadzone przez wykładowców Szkoły Policji w Katowicach, wspieranych przez  podkom. Marzenę Szwed – specjalistę Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, mające na celu wymianę doświadczeń w zakresie tematyki planowania, realizowania i monitorowania działań profilaktycznych.

W trakcie realizacji kursu słuchacze uczestniczyli m.in. w zajęciach dla przedszkolaków w ramach organizowanego przez Szkołę Policji w Katowicach  Dnia Otwartego dla Przedszkolaków.