Społeczność żydowska w Polsce - wykład

Data publikacji 18.09.2018

17 września 2018 r. przedstawiciele Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie Dagmara Mańka-Wizor oraz Mariusz Jastrząb przeprowadzili dla słuchaczy szkoleń zawodowych podstawowych i kursów specjalistycznych wykład na temat Społeczność żydowska w Polsce.

W trakcie szkolenia została przedstawiona licząca tysiąc lat historia Żydów w Polsce, w tym stosunków polsko-żydowskich, ze wskazaniem przyczyn powstania stereotypów na temat Żydów. Druga część wykładu zawierała informacje dotyczące świąt żydowskich, najważniejszych uroczystości rodzinnych, związanych z nimi zwyczajów i obrzędów. W części końcowej słuchacze zadawali pytania.

Przekazane informacje w znaczący sposób przyczynią się do lepszego zrozumienia przez funkcjonariuszy zagadnień związanych z kulturą żydowską.

Serdecznie dziękujemy za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie wykładu. Liczymy na dalszą współpracę.