Zakończenie kursu specjalistycznego ŚBUE - 2/18 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Zakończenie kursu specjalistycznego ŚBUE - 2/18

Data publikacji 01.10.2018

W dniu 28 września 2018 r. zakończyła się ostatnia w tym roku edycja kursu specjalistycznego w zakresie zapobiegania przestępstwom z wykorzystaniem środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej i ich zwalczania o oznaczeniu kodowym ŚBUE – 2/18 .

W czasie kursu swe umiejętności doskonaliło kilkunastu  policjantów z kilku garnizonów naszego kraju, na co dzień zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. W trakcie zajęć kursanci uzyskali m.in. informacje teoretyczne na temat procedury aplikowania o dofinansowanie projektów, ochrony środków wspólnotowych oraz dzięki udziałowi w kursie ekspertów z podmiotów zewnętrznych zajmujących się funduszami europejskimi otrzymali praktyczne wskazówki na temat sposobów ujawniania nieprawidłowości występujących przy realizacji projektów twardych i miękkich.