Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę magazynu - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę magazynu

Data publikacji 01.10.2018

1 października 2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego w fundamenty powstającego budynku magazynowego.

Uroczystość zaszczycili swą obecnością: Komendant Główny Policji – gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach – insp. Roman Rabsztyn, Sekretarz Miasta Katowice – Janusz Waląg, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach – Wiesław Kucharski, kapelan szkoły ksiądz Grzegorz Węglorz, Prezes Zarządu Lidera konsorcjum – Przedsiębiorstwo Budowlane MAZUR Sp. z o.o. – Adam Janota, główny projektant Pracowni Projektowej „Atelier” – Andrzej Kabat.

Uroczystego wmurowania aktu dokonali Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk oraz Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. dr Rafał Kochańczyk, a  ksiądz kapelan Grzegorz Węglorz poświęcił plac budowy. Na zakończenie goście wpisali się do księgi pamiątkowej.

Zadanie budowy budynku magazynowego częściowo finansowane z budżetu w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020” realizowane będzie w latach 2018-2019. 
W marcu podpisano umowę na zaprojektowanie i wybudowanie budynku magazynowego z Liderem konsorcjum – Przedsiębiorstwem Budowlanym MAZUR Sp. z o.o. Sp. k. Dotychczas opracowano dokumentację projektową i w lipcu rozpoczęto prace budowlane.