XIV Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach

Data publikacji 18.10.2018

12 października 2018 r. na strzelnicy Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Siemianowicach Śląskich odbyły się XIV Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Ogółem wystartowało 138 uczestników: 35 zawodniczek i 103 zawodników, w 35 zespołach.

Do udziału w zawodach zgłosiły się drużyny i zawodnicy indywidualni reprezentujący służby mundurowe z całego kraju, m.in.: Komendę Stołeczną Policji, komendy wojewódzkie Policji w Kielcach i Opolu, jednostki Policji garnizonu śląskiego, Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego Delegaturę w Katowicach, Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Katowicach, Areszt Śledczy i Zakład Karny w Opolu, Karpacki Oddział Straży Granicznej oraz jednostkę wojskową 4WOG z Gliwic.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: strzelaniu dokładnym i strzelaniu szybkim do tarcz oraz konkurencji specjalnej tzw. „Pucharze Wawrzynka”, gdzie mierzyli się ze sobą wyłącznie instruktorzy strzelectwa.

W klasyfikacji indywidualnej najlepszym strzelcem okazał się podkom. Adam Hetman, natomiast drużynowo nasz zespół w składzie podkom. Adam Hetman, asp. Marcin Marszałek oraz asp. Dorota Dziubek, zajął IV miejsce. W dodatkowej konkurencji strzeleckiej dla instruktorów wyszkolenia strzeleckiego o trofeum Złotego Wawrzynka I miejsce zdobył asp. Marcin Marszałek.

Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych klasyfikacji.

Klasyfikacja indywidualna:

1. miejsce – Hetman Adam (Szkoła Policji w Katowicach)

2. miejsce – Hyra Grzegorz (Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Katowicach)

3. miejsce – Piechnik Wojciech (Komenda Wojewódzka Policji w Opolu)

Klasyfikacja drużynowa:

1. miejsce – Komenda Stołeczna Policji I