Zwycięstwo w turnieju halowej piłki nożnej

Data publikacji 22.10.2018

W dniach 16-18 października 2018 r. zostały rozegrane ,,Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Halowej Piłce Nożnej”, organizowane przez Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej w Katowicach.

Zawody odbyły się w hali sportowej ,,Michał” w Siemianowicach Śląskich. W turnieju wystąpiły 32 drużyny reprezentujące jednostki organizacyjne Policji z terenu województwa śląskiego oraz reprezentacja Szkoły Policji w Katowicach. Mistrzostwa rozgrywane były w formie rywalizacji w grupie a następnie dwie najlepsze drużyny z każdej z ośmiu grup przechodziły do fazy pucharowej. Reprezentacja Szkoły Policji w Katowicach po zwycięstwach z reprezentacją KMP w Piekarach Śląskich oraz KPP w Będzinie, z pierwszego miejsca awansowała do kolejnego etapu rozgrywek. W fazie pucharowej nasza reprezentacja rozegrała cztery spotkania, wygrywając kolejno z reprezentacją, KWP w Katowicach (po rzutach karnych), KMP w Rybniku, KMP w Częstochowie oraz w meczu finałowym z KPP Wodzisław Śląski, w którym o zwycięstwie zadecydował jeden gol w meczu.
Z kompletem zwycięstw reprezentacja Szkoły Policji w Katowicach wywalczyła  najwyższe miejsce na podium w Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Halowej Piłce Nożnej. Drugie miejsce zajęła reprezentacja KPP w Wodzisławiu Śląskim a na najniższym stopniu podium stanęła reprezentacja KMP w Częstochowie. Tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw trafił do Michała Chrabąszcza, reprezentującego Szkołę Policji w Katowicach.

Skład reprezentacji Szkoły Policji w Katowicach

‒ podinsp. Mariusz Skucha,
‒ podinsp. Bartosz Głowacki,
– st. asp. Mariusz Szmołda,
– asp. Marcin Kurpiński,
– asp. Klaudiusz Łuszcz,
– post. Wojciech Łach,
– post. Mateusz Pientka,
– post. Patryk Adamczyk,
– post. Bartłomiej Janus,
– post. Michał Chrabąszcz,
– post. Jarosław Bielarz,
– post. Rafał Wcisło,
– post. Dariusz Piwowarczyk.