Aktualności

Dzielnicowy Roku i Kierownik Rewiru Dzielnicowych Roku 2018 wyłonieni

Data publikacji 26.10.2018

26 października 2018 r. tuż po godzinie 13.00 policjanci zmagający się w trzydniowych rozgrywkach w ramach Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2018”, a także ich przełożeni i zaproszeni goście wzięli udział w uroczystości kończącej zawody.

Zaszczytny tytuł najlepszego w kraju dzielnicowego przypadł w udziale st. sierż. Adrianowi PIECHULSKIEMU z KWP w Katowicach, miejsce drugie zajął reprezentant KWP w Krakowie mł. asp. Dominik Para, a na najniższym stopniu podium stanął st. sierż. Damian Łabędź również z KWP w Krakowie.

W tym roku po raz pierwszy w historii turnieju wyłonieni zostali także najlepsi kierownicy rewirów dzielnicowych:
I miejsce: mł. asp. Daniel ROMAŃCZYK - KWP Olsztyn
II miejsce: asp. Iwona KARŻEWICZ - KWP Poznań
III miejsce:
asp. szt. Adam ŁAWRYNOWICZ - KWP Białystok

Zanim jednak zwycięzcy spośród 51 uczestników zawodów pojawili się na podium, musieli stoczyć zaciętą rywalizację w czterech lub pięciu konkurencjach. Oto ich zwycięzcy:

Analiza dokumentacji służbowej

Natomiast puchar dla najlepszej drużyny pojedzie do KWP w Katowicach – w klasyfikacji generalnej wygrali bowiem sierż. szt. Kamil PRZEWIEŹLIK, st. sierż. Adrian PIECHULSKI i  asp. szt. Przemysław DĄBROWSKI. Drugie miejsce zajął zespół z KWP w Białymstoku w składzie: st. sierż. Grzegorz GARDOCKI, asp. Radosław ANTOSZCZUK i asp. szt. Adam ŁAWRYNOWICZa na trzeciej pozycji uplasowali się mł. asp. Dominik PARA, st. sierż. Damian ŁABĘDŹ i asp. Marcin GIGOŃ reprezentujący KWP w Krakowie.

W gali finałowej udział wziął Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk. Swoją obecnością podczas uroczystości zaszczycili nas również m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach – nadinsp. Krzysztof Justyński,  Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach – nadinsp. Dariusz Augustyniak, Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu – podinsp. Bogdan Piotrowski, Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie – insp. Paweł Dzierżak, Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – insp. Dariusz Wesołowski, Naczelnicy Wydziałów Prewencji oraz koordynatorzy dzielnicowych komend wojewódzkich Policji i Komendy Stołecznej Policji, jak również przedstawiciele szkół policyjnych, a także środowiska akademickiego na czele z prof. Jadwigą Stawnicką, przedstawiciele związków zawodowych działających w szkole i Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, kapelan szkoły ks. Grzegorz Węglorz oraz wielu dostojnych gości.