Bieg Niepodległości w Poznaniu

Data publikacji 13.11.2018

Nauczyciele policyjni Szkoły Policji w Katowicach uczcili 100-lecie niepodległości biegnąc w największej imprezie biegowej w Polsce.

Impreza biegowa rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu Narodowego, a później, dokładnie o godz. 11:11 wystartował największy bieg w historii Polski. Biało-czerwona żywa flaga przemieszczała się 10-kilometrową trasą wokół Cytadeli w Poznaniu. Oczywiście Szkoła Policji w Katowicach miała swoich przedstawicieli na tej historycznej imprezie sportowej. Naszymi reprezentantami byli: nadkom. Barbara Biestek – wykładowca Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego oraz  podkom. Tomasz Dzierga – młodszy wykładowca Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego.

Uczestnicy biegu byli ubrani w białe i czerwone koszulki, więc utworzyli największą żywą flagę. Jeszcze nigdy w historii nie tworzyło jej aż 25 tys. osób, a tylu właśnie stanęło biegaczy na linii startu na ul. Solnej w Poznaniu. Uczestników podzielono na siedem fal. Pierwsi wystartowali Powstańcy Kościuszkowscy (podkom. Tomasz Dzierga), a w dalszej kolejności co cztery minuty bieg rozpoczynali: Powstańcy Listopadowi (nadkom. Barbara Biestek), Krakowscy, Poznańscy, Styczniowi i Wielkopolscy. Nazwy fal nawiązywały do największych powstań przed 1918 rokiem. Biegacze trafili do odpowiedniej grupy powstańczej na podstawie osiąganych swoich czasów na dystansie 10 km. Oficerowie godnie reprezentowali Szkołę Policji w Katowicach. I tak nadkom. Barbara Biestek zajęła na 7226 kobiet 128 miejsce z czasem 0:47:19, a podkom. Tomasz Dzierga 492 miejsce w klasyfikacji open z czasem 0:40:53. Warto zaznaczyć, że bieg ukończyło 22463 osoby, a więc lokaty są bardzo wysokie.