Aktualności

Rozpoczął się I Finał Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji

Data publikacji 22.11.2018

22 listopada w Szkole Policji w Katowicach rozpoczęła się rywalizacja w pierwszym Finale Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji, której celem jest poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych oraz wyłonienie najlepszego dyżurnego w kraju.

O godzinie 8.00 Komendant Szkoły Policji insp. dr Rafał Kochańczyk przywitał przybyłych z całego kraju gości, życząc im powodzenia i udanej rywalizacji. Następnie złożono wiązankę kwiatów pod tablicą epitafijną upamiętniającą policjantów województwa śląskiego zamordowanych przez NKWD w 1940 r.

W pierwszym dniu zawodów uczestnicy wezmą udział w jednej konkurencji – symulacji na stanowisku kierowania dyżurnego jednostki Policji. Obejmuje ona m.in. przyjęcie zgłoszenia i jego zarejestrowanie w policyjnych systemach informatycznych, kierowanie siłami i środkami, a także dokumentowanie wykonanych czynności w policyjnych bazach informatycznych.

W piątek rywalizujący dyżurni wezmą najpierw udział w teście wiedzy policyjnej, który obejmuje problematykę z zakresu działania policjantów pełniących służbę na stanowisku kierowania jednostek organizacyjnych Policji. Test wiedzy zawodowej składa się z 60 pytań. Każde pytanie zawiera cztery proponowane odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa. Czas na rozwiązanie testu wynosi 60 minut.

Fakultatywnie uczestnicy będą mogli także przystąpić do kolejnej konkurencji, jaką jest analiza dokumentu obejmująca problematykę z zakresu czynności służbowych realizowanych przez dyżurnego. Ocenie podlega umiejętność prawidłowego udokumentowania czynności służbowych poprzez wskazanie błędów formalnych i merytorycznych w przykładowych dokumentach służbowych.

W drugim dniu konkursu o godzinie 13.00 poznamy „Dyżurnego Roku 2018”.

Powrót na górę strony