Aktualności

Znamy najlepszych dyżurnych w kraju

Data publikacji 23.11.2018

23 listopada 2018 r. tuż po godzinie 13.00 policjanci zmagający się w dwudniowych rozgrywkach w ramach I Finału Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji, a także ich przełożeni i zaproszeni goście wzięli udział w uroczystości kończącej rywalizację.

Turniej zorganizowany został pod nadzorem p.o. Dyrektora Głównego Sztabu Policji insp. Macieja Nestoruka i Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. dra Rafała Kochańczyka.

Po podliczeniu punktacji wszystkich konkurencji miejsca na podium zajęli:

I miejsce – podkom. Mirosław TURKO – KPP w SOKÓŁCE (KWP w Białymstoku)

II miejsce – podkom. Tomasz ZWOLSKI – KPP w BUSKU-ZDROJU (KWP w Kielcach)

III miejsce – asp. Piotr GODYLA – KPP W OLEŚNIE (KWP w Opolu)

Laureaci otrzymali: złotą, srebrną lub brązową odznakę zwycięzcy konkursu wiedzy i sprawności zawodowej, nagrody pieniężne Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego Policji, a także okolicznościowe puchary.

Okolicznościowymi dyplomami uhonorowano osoby, które czynnie włączyły  się w organizację i koordynację I Finału Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji, tj.:

  • mł. insp. Piotra Urbanika,
  • mł. insp. Dariusza Walczaka,
  • podinsp. Jacka Wróbla,
  • podinsp. Leszka Dyducha,
  • podinsp. Roberta Czerniawskiego,
  • podinsp. Alicję Świrk,
  • nadkom. Annę Zubrzycką,
  • nadkom. Barbarę Biestek,
  • nadkom. Monikę Skorek,
  • asp. szt. Krzysztofa Kasprzyckiego.

W gali finałowej udział wzięli m.in.: Komendant Główny Policji – gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu – nadinsp. Jarosław Kaleta, Komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie – insp. Anna Rosół, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – insp. Dariusz Wesołowski, Naczelnicy Sztabów Policji komend wojewódzkich Policji i Komendy Stołecznej Policji, jak również przedstawiciele szkół policyjnych, a także przedstawiciele związków zawodowych działających w Szkole oraz Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Klasyfikacje poszczególnych konkurencji:

 

Powrót na górę strony