Zakończenie kursu Osk.P-3/18 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Zakończenie kursu Osk.P-3/18

Data publikacji 23.11.2018

W dniach 13-23 listopada 2018 r. odbyła się kolejna edycja kursu specjalistycznego dla policjantów pełniących funkcję oskarżyciela publicznego w sprawach o wykroczenia.

W trwających dziesięć dni zajęciach brało udział 18 funkcjonariuszy z woj. śląskiego, opolskiego, podkarpackiego, małopolskiego oraz dolnośląskiego. Jednym z istotnych zagadnień poruszonych w trakcie zajęć było przeprowadzenie symulacji rozprawy sądowej wraz z wygłaszaniem mów oskarżycielskich. Ponadto w trakcie szkolenia szczegółowo omówiono zagadnienia związane z procedurą prowadzenia czynności wyjaśniających oraz zwrócono szczególną uwagę na pojawiające się rozbieżności w interpretacji przepisów prawa. Przeprowadzony kurs pozwolił na bardzo dobre przygotowanie słuchaczy do pełnienia jakże trudnej roli oskarżyciela publicznego w sprawach o wykroczenia. Wszyscy uczestnicy zakończyli kurs z wynikiem pozytywnym.