Zakończył się kurs specjalistyczny UPP-14/18 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Zakończył się kurs specjalistyczny UPP-14/18

Data publikacji 23.11.2018

W dniach 19-23 listopada 2018 r. w Szkole Policji w Katowicach odbyła się czternasta edycja kursu specjalistycznego z zakresu udzielania pierwszej pomocy o oznaczeniu kodowym UPP-14/18.

Zajęcia odbywały się na sali WCSpp znajdującej się w Wielofunkcyjnym Centrum Symulacji, gdzie dziesięciu policjantów przez pięć dni doskonaliło swój warsztat w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Tematyka kursu obejmowała szeroki zakres zagadnień dotyczących postępowania z poszkodowanymi urazowymi i nieurazowymi, z nagłym zatrzymaniem krążenia oraz innymi przypadkami, np. zawałem mięśnia sercowego, hipotermią, napadem drgawkowym, oparzeniami, odmrożeniami, jak również metodami ewakuacji. Wszyscy policjanci zakończyli kurs z wynikiem pozytywnym.