Aktualności

Siódma – ostatnia w tym roku – edycja kursu specjalistycznego PPwR zakończona

Data publikacji 26.11.2018

W dniach 19-23 listopada 2018 r. w Szkole Policji w Katowicach odbyła się siódma – ostatnia w tym roku – edycja kursu specjalistycznego z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie (PPwR).

W teoretycznych i praktycznych zajęciach, które przygotowują policjantów do wykonywania zadań służbowych związanych z przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie, koordynacją działań w ramach procedury zapobiegania przemocy w rodzinie uczestniczyło 21 policjantów ze stanu KWP w Katowicach, Krakowie, Kielcach, Opolu, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie oraz Komendy Stołecznej Policji.

W ramach prowadzonych zajęć słuchacze m.in. udali się z wizytą do Powiatowego Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim, gdzie pod opieką Pani Dyrektor mgr Celiny Uherek-Biernat uczestniczyli w zajęciach z zakresu postępowania zarówno z osobami doznającymi przemocy, jak i osobami stosującymi przemoc w rodzinie.

Dużym zainteresowaniem kursantów cieszyły się również zajęcia dydaktyczne, prowadzone przez wykładowców Szkoły Policji w Katowicach, mające na celu wymianę doświadczeń w zakresie współpracy służb i specyfiki interwencji kryzysowej w przypadkach przemocy domowej.

Wszystkim kursantom serdecznie gratulujemy i życzymy im powodzenia w dalszej służbie.