Betlejemskie Światło Pokoju - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Betlejemskie Światło Pokoju

Data publikacji 18.12.2018

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło dzisiaj do Szkoły Policji w Katowicach.

Płomień na ręce Komendanta Szkoły insp. dra Rafała Kochańczyka w dniu dzisiejszym przekazali hm. Anna Peterko Komendant Śląskiej Chorągwi ZHP i Skarbnik Śląskiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego hm. Andrzej Lichota.

Światło, które w czasie Bożego Narodzenia staje się żywym symbolem pokoju, braterstwa i jedności zapłonęło w Polsce już po raz 28. W tym roku do Polski przybyło z Austrii. Tegoroczna wielka sztafeta Światła odbywa się pod hasłem “Światło, które łączy”.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją stało się, że ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji, raz w Polsce.