Zakończenie kursu UPP-1/19 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Zakończenie kursu UPP-1/19

Data publikacji 14.01.2019

W dniach 7-11 stycznia 2019 r. w Szkole Policji w Katowicach odbyła się pierwsza w tym roku edycja kursu specjalistycznego z zakresu udzielania pierwszej pomocy o oznaczeniu kodowym UPP-1/19.

Zajęcia odbywały się na sali WCSpp, znajdującej się w Wielofunkcyjnym Centrum Symulacji, gdzie dziesięciu policjantów z Komendy Stołecznej, komend wojewódzkich Policji w Radomiu, Wrocławiu, Lublinie, Poznaniu, Łodzi, Rzeszowie, Krakowie, Kielcach oraz CBSP przez pięć dni doskonaliło swój warsztat w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Tematyka kursu obejmowała szeroki zakres zagadnień dotyczących postępowania z poszkodowanym urazowym i nieurazowym, z zatrzymaniem krążenia oraz innymi przypadkami np. zawał mięśnia sercowego, hipotermia, napad drgawkowy, oparzenia, odmrożenia jak również metody ewakuacji. Wszyscy policjanci zakończyli kurs z wynikiem pozytywnym.