Zajęcia dla aplikantów KSSiP - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Zajęcia dla aplikantów KSSiP

Data publikacji 12.02.2019

W dniach 7-8 lutego 2019 r. w Szkole Policji w Katowicach przeprowadzone zostały zajęcia dla 99 aplikantów prokuratorskich z Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie z zakresu oględzin miejsca zdarzenia i zabezpieczenia śladów kryminalistycznych.

Uczestnicy w czasie zajęć brali czynny udział w symulacji oględzin miejsca zabójstwa oraz wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Symulacje zostały przeprowadzone wspólnie z wykładowcami Szkoły Policji w Katowicach oraz doświadczonymi funkcjonariuszami garnizonu śląskiego Policji realizującymi tego typu czynności procesowe w ramach codziennej służby. Podczas tegorocznych zajęć na miejscu symulacji zdarzenia drogowego zaprezentowano możliwości techniczne wykorzystania bezzałogowego statku powietrznego.

Dodatkowo aplikanci prokuratorscy wzięli udział w czynnościach związanych z zabezpieczeniem śladów kryminalistycznych, w tym daktyloskopijnych, traseologicznych, mechanoskopijnych i biologicznych. Zapoznali się również z możliwością wykorzystania luminolu podczas ujawniania i zabezpieczania zatartych plam krwawych. Wiedza oraz umiejętności praktyczne zdobyte w trakcie zajęć pomogą przyszłym prokuratorom w realizacji ważnej czynności procesowej jaką są oględziny miejsca zdarzenia.