Oddali 38 litrów krwi - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Oddali 38 litrów krwi

Data publikacji 26.02.2019

22 lutego 2019 r. w Szkole Policji w Katowicach przeprowadzona została akcja honorowego oddawania krwi i rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego zorganizowana przez Szkolny Klub HDK PCK i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, w której udział wzięli słuchacze szkoleń zawodowych podstawowych, kursów specjalistycznych oraz kadra szkoły.

W trakcie trwania akcji 85 osób oddało ponad 38 litrów krwi, która zostanie przekazana do śląskich szpitali w celu ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Przy okazji akcji honorowego oddawania krwi przeprowadzona została również zbiórka słodyczy, które dawcy krwi dobrowolnie przekazywali na rzecz dzieci, wychowanków placówek opiekuńczych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom za dar serca w postaci honorowo oddanej krwi na rzecz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach oraz za wsparcie słodyczami dzieci, które są wychowankami placówek opiekuńczych. Zapraszamy i gorąco zachęcamy do udziału w akcjach HDK zaplanowanych w kolejnych terminach.