Drugi w tym roku kurs PPwR zakończony - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Drugi w tym roku kurs PPwR zakończony

Data publikacji 19.03.2019

W dniach 11-15 marca br. w Szkole Policji w Katowicach odbyła się druga w tym roku edycja kursu specjalistycznego z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie (PPwR).

W teoretycznych i praktycznych zajęciach, które przygotowują policjantów do wykonywania zadań służbowych związanych z przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie, koordynacją działań w ramach procedury zapobiegania przemocy w rodzinie oraz prowadzenia doskonalenia zawodowego lokalnego z tego zakresu uczestniczyło 20 policjantów z KWP w Katowicach, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, Opolu i Rzeszowie. W ramach prowadzonych zajęć słuchacze m.in. udali się z wizytą do Powiatowego Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim, gdzie pod opieką Pani Dyrektor mgr Celiny Uherek-Biernat uczestniczyli w zajęciach terapeutycznych z osobą dotkniętą przemocą w rodzinie. Dużym zainteresowaniem kursantów cieszyły się również zajęcia dydaktyczne prowadzone przez wykładowców Szkoły Policji w Katowicach mające na celu wymianę doświadczeń w zakresie współpracy służb i specyfiki interwencji kryzysowej w przypadkach przemocy domowej. Wszystkim kursantom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej służbie.