Setka Komandosa pokonana! - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Setka Komandosa pokonana!

Data publikacji 19.03.2019

Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu zorganizowała 15 marca po raz trzeci ogólnopolski bieg na dystansie 100 kilometrów „Setka Komandosa”, który przeznaczony jest głównie dla służb mundurowych.

W zawodach biorą udział m.in. policjanci, żołnierze, strażacy, funkcjonariusze Służby Więziennej czy Straży Granicznej. W imprezie nie zabrakło przedstawiciela Szkoły Policji w Katowicach – asp. szt. Krystiana Wieczorka – młodszego wykładowcy Zakładu Wyszkolenia Specjalnego, który ukończył wojskowy ultramaraton.

Trasa prowadziła przez las, a zawodnicy startowali w nocy – punktualnie o godzinie 22:00. Pierwsze 20 kilometrów należało pokonać w pełnym umundurowaniu ćwiczebnym, z plecakiem o wadze 10 kilogramów, natomiast kolejne 20 kilometrów w umundurowaniu bez plecaka. Na pozostały dystans 60 kilometrów obowiązywał strój dowolny. Na starcie pojawiło się 243 zawodników, na metę kolejnego dnia dotarło 189.

Gratulujemy naszemu reprezentantowi i życzymy kolejnych sukcesów!