Rozpoczęcie szkolenia podstawowego SZP-2/19 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Rozpoczęcie szkolenia podstawowego SZP-2/19

Data publikacji 21.03.2019

19 marca 2019 r. w Szkole Policji w Katowicach rozpoczęło się szkolenie zawodowe podstawowe policjantów o oznaczeniu kodowym SZP-2/19 dla 246 policjantów z garnizonów: śląskiego, opolskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Słuchacze w trakcie 142 dni szkoleniowych zostaną zapoznani m.in. z podstawami prawa, psychologii, kryminalistyki, jak również nauczą się bezpiecznie obsługiwać broń palną i inne środku przymusu bezpośredniego. W trakcie uroczystej zbiórki insp. Jarosław Gałuszka – Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach, witając słuchaczy życzył im, aby bezproblemowo przebrnęli przez szkolenie i aby wszyscy obecni na rozpoczęciu młodzi policjanci stawili się również na jego uroczystym zakończeniu.