Doskonalenie zawodowe - ruch drogowy - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Doskonalenie zawodowe - ruch drogowy

Data publikacji 19.04.2019

Szkoła Policji w Katowicach w 2019 roku kontynuuje współpracę ze Śląskim Oddziałem Straży Granicznej w Raciborzu.

W ramach tego przedsięwzięcia w dniach 8 - 12 kwietnia 2019 roku wykładowcy Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego przy współpracy z wykładowcami Zakładu Wyszkolenia Specjalnego Szkoły Policji w Katowicach przeprowadzili doskonalenia zawodowe dla 35 funkcjonariuszy z zakresu doprowadzania osób oraz czynności kontrolnych w ruchu drogowym. Podczas wykładu funkcjonariusze straży granicznej zostali zapoznani z podstawami prawnymi i faktycznymi dotyczącymi doprowadzania osób oraz kontroli ruchu drogowego. Część praktyczna zajęć pozwoliła na przećwiczenie elementów związanych z zatrzymaniem osób oraz zasady i sposoby postępowania w czasie ich doprowadzania. Dokonano również symulacji zatrzymań pojazdów do kontroli drogowej.

Wzajemna współpraca służb znacząco wpływa na podwyższenie profesjonalizmu wykonywania codziennych czynności przez funkcjonariuszy, z uwagi na to współpraca w zakresie doskonalenia zawodowego funkcjonariuszy Straży Granicznej będzie kontynuowana.