Wojewódzki Finał Kynologicznych Mistrzostw Policji - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Wojewódzki Finał Kynologicznych Mistrzostw Policji

Data publikacji 23.05.2019

22 maja 2019 r. w Szkole Policji w Katowicach odbył się Finał Wojewódzkich XIX Kynologicznych Mistrzostw Policji, których organizatorem był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W zawodach wzięło udział 12 przewodników psów specjalistycznych kategorii do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych reprezentujących poszczególne jednostki terenowe garnizonu śląskiego. Czworonożni funkcjonariusze wraz ze swoimi przewodnikami brali udział w konkurencjach związanych z pracą węchową oraz posłuszeństwem ogólnym. Przewodnicy ponadto musieli się zmierzyć z wymagającym testem wiedzy z zakresu wiedzy kynologicznej. Zwycięzca zawodów będzie reprezentował garnizon śląski w mistrzostwach Policji, które zostaną zorganizowane przez Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.