Kurs dla aplikantów prokuratorskich - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Kurs dla aplikantów prokuratorskich

Data publikacji 27.05.2019

W dniach od 13 do 17 maja 2019 r. podinsp. Violetta Grudzień i podkom. Jakub Juszczak z Zakładu Służby Kryminalnej przeprowadzili w siedzibie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury kolejną edycję kursu specjalistycznego z zakresu taktyki i technik przesłuchań dla 13 aplikantów aplikacji prokuratorskiej.

W trakcie kursu słuchacze doskonalili umiejętności sprawnego i skutecznego prowadzenia rozmów, przesłuchań świadków i podejrzanych, jak również dobierania metod prowadzenia przesłuchań. Ponadto aplikanci pogłębiali umiejętność rozpoznawania strategii obronnych werbalnych i niewerbalnych nieszczerych świadków i podejrzanych oraz zapoznali się z funkcją przesłuchania poznawczego.