Mistrzostwa Policji w Strzelaniu 2019 – wyniki - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Mistrzostwa Policji w Strzelaniu 2019 – wyniki

Data publikacji 04.06.2019

1 czerwca 2019 r. po raz jedenasty w Szkole Policji w Katowicach zorganizowano Mistrzostwa Policji w Strzelaniu. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, a w organizację aktywnie włączył się Zarząd Szkolny NSZZ Policjantów. Do udziału w zawodach zaproszeni zostali przedstawiciele Policji oraz innych krajowych służb mundurowych.

Ogółem w mistrzostwach wzięła udział rekordowa liczba 158 osób startujących w konkurencji indywidualnej oraz 38 reprezentacji w konkurencji drużynowej.

Celem zawodów była popularyzacja strzelectwa, doskonalenie umiejętności strzeleckich oraz wymiana doświadczeń z zakresu strzelectwa policyjnego. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: strzelaniu dokładnym oraz strzelaniu szybkim.

W tym roku najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami RP. Drugie miejsce zajęła drużyna Komendy Stołecznej Policji, a na trzecim miejscu uplasowali się gospodarze ze Szkoły Policji w Katowicach. W klasyfikacji indywidualnej wynikiem 289 pkt. zwyciężył zawodnik Grzegorz Orłowski z SOP, drugie miejsce, z o punkt gorszym wynikiem, zajął Dariusz Sałbot z KSP. Trzecie miejsce z wynikiem 285 pkt. zajął reprezentant OISW w Katowicach Grzegorz Hyra. Wśród pań najlepszą zawodniczką mistrzostw była Agnieszka Szymanik z KSP. Szczegółowe wyniki w załączonych komunikatach klasyfikacyjnych.

Puchary ufundowane przez Komendanta Głównego Policji i Komendanta Szkoły Policji w Katowicach oraz nagrody ufundowane przez Zarząd Szkolny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów wręczyli Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. dr Rafał Kochańczyk oraz kierownik Zakładu Wyszkolenia Specjalnego mł. insp. Tomasz Stechnij.