Zakończenie kursu Dz-1/19 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Zakończenie kursu Dz-1/19

Data publikacji 04.06.2019

W dniu 4 czerwca br. zakończona została pierwsza edycja kursu specjalistycznego dla dzielnicowych Dz-1/19.

Uczestniczyli w niej policjanci, którzy na co dzień pełnią  funkcję dzielnicowych w swoich jednostkach terenowych. W trakcie kursu mieli okazję do wymiany doświadczeń z zakresu metod i form pełnienia i organizacji służby dzielnicowego oraz sposobu dokumentowania czynności służbowych. Ponadto słuchacze uzupełniali nabytą już wiedzę z zakresu prawa karnego, prawa wykroczeń, ustaw szczególnych, jak też prawa cywilnego. Uczestniczyli również w zajęciach z zakresu pierwszej pomocy, taktyki i technik interwencji oraz strzelania.

Po zakończeniu kursu funkcjonariusze wrócili do jednostek macierzystych, gdzie nabytą wiedzę wykorzystają w ramach codziennej służby.