VI Ogólnopolska Liga Strzelecka - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

VI Ogólnopolska Liga Strzelecka

Data publikacji 12.06.2019

6 czerwca rozpoczęła się VI Ogólnopolska Liga Strzelecka Funkcjonariuszy i Żołnierzy pod Honorowym Patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorem tego wydarzenia jest Gabinet Komendanta Głównego Policji.

W piątej edycji zawodów swój udział zadeklarowali funkcjonariusze i żołnierze niemal wszystkich formacji. Idea jaka przyświeca organizatorom przedsięwzięcia to popularyzacja sportu strzeleckiego, doskonalenie umiejętności strzeleckich funkcjonariuszy i żołnierzy, konsolidacja środowisk strzeleckich służb mundurowych, wymiana informacji z zakresu dydaktyki strzelania i technik strzeleckich.

Szkołę Policji w Katowicach reprezentowali podinsp. Krzysztof Fojcik, podkom. Adam Hetman, asp. Marcin Marszałek, natomiast w klasyfikacji indywidualnej kom. Tomasz Głuchowski.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: strzelaniu dokładnym (10 strzałów w 1 minutę do tarczy TS 2, ustawionej w odległości 25 m) i strzelaniu szybkim (12 strzałów w 30 sekund ze zmianą magazynka do tarczy TS 10, ustawionej w odległości 25 m). Liczyła się suma zdobytych punktów.

W zawodach wystartowały 33 drużyny. W klasyfikacji drużynowej nasza reprezentacja zajęła VII miejsce. Zwycięzcami okazali się zawodnicy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Katowicach, II miejsce zajęła Służba Ochrony Państwa, a najniższy stopień podium przypadł drużynie Komendy Stołecznej Policji.

W klasyfikacji indywidualnej wystartowało 118 zawodników, I miejsce zajął Grzegorz Orłowski ze Służby Ochrony Państwa, II miejsce Grzegorz Hyra z Okręgowego Inspektoratu Służby Więzienne, a na III miejscu uplasował sie reprezentant Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie Dariusz Wacławski. Nasi najlepsi reprezentanci uzyskali również wysokie lokaty, podkom. Adam Hetman zajął czwarte miejsce, a kom. Tomasz Głuchowski piąte.

  • Reprezentanci naszej szkoły na zdjęciu-selfie
  • Uczestnicy zawodów ze słuchawkami na uszach czekają na swoją kolejność
  • Strzelec obok tarczy
  • Zwycięzcy na podium
  • Trzej uczestnicy z dyplomami w rękach